company logo

Rychlý kontakt

Text

 

Pro zvětšení textu
stiskněte ctrl +

Aktuality

 

Aktuality   

SPORTOVNÍ DOPOLEDNE

10. listopadu dopoledne se naším Centrem vznášel sportovní duch a bylo cítit napětí a touha po výhře. Ve společenském sále se konalo Sportovní dopoledne a soutěžilo se v různých disciplínách, aby si uživatelé procvičili nejen svaly, ale i koordinaci pohybů, přesnost, koncentraci a paměť. Tohoto dopoledne se zúčastnilo 41 uživatelů a z nich, po sečtení výsledků vzešli tři vítězové. 1. místo obsadila paní Ludmila Ševelová, 2. místo pan Bohumil Bystřický a na 3. místě se umístila paní Marie Staňková. Všem zúčastněným patří velká poklona už jen za to, že přišli/přijeli a užili si chvíle plné smíchu, radosti a dobré nálady.

Sportovní dopoledne Sportovní dopoledne 5 Sportovní dopoledne 2 Sportovní dopoledne 3 Sportovní dopoledne 4 

lAMPIONOVÝ PRŮVOD

2. listopadu na "Dušičky" jsme uspořádali lampionový průvod zahradou našeho Centra. Uživatelé tak měli možnost zapálit svíčku za své již zesnulé blízké a zavzpomínat. I když trochu silněji foukal vítr, tak se na tuto "vzpomínkovou" procházku vydalo víc než 20 uživatelů, kteří se pak společně pomodlili a zazpívali si písničky u altánku v zahradě.

Lampionový průvod Lampionový průvod 2 Lampionový průvod 3 Lampionový průvod 4 Lampionový průvod 5

 

PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ VE HŘE PÉTANQUE

Jeden z posledních krásných dní v měsíci říjnu jsme se rozhodli věnovat stále oblíbenější hře mezi seniory, a to je hra pétanque. Pozvali jsme k nám do Centra uživatele z podobného zařízení a to z Centra sociálních služeb města Kyjova. Tito uživatelé navštěvují Centrum denních služeb a přijeli plni elánu do života a s velkou zvědavostí, protože hru pétanque vůbec neznali. Pro začátek jsme si tedy přečetli pravidla, řekli si něco o historii hry a přesunuli jsme se na pétanquové hřiště. Tam jsme si hru vyzkoušeli a pak si zahráli "na ostro". Nechyběla ani hra mezi doprovodem a zaměstnanci našeho Centra. Po celé dopoledne panovala veselá a přátelská nálada, kterou nezkazil ani fakt, že utkání nemá konkrétního vítěze, protože vítězové byli všichni, kteří se tohoto setkání zúčastnili. Všichni si odnesli diplom za účast, spoustu zážitků a úsměvy na rtech.

Pétanque s Dps Pétanque s Dps 2 Pétanque s Dps 3 Pétanque s Dps 4 Pétanque s Dps 5 

UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU

Od druhé poloviny září probíhají v našem Centru pravidelné kurzy na téma "Trénink paměti a dalších kognitivních dovedností", které vedou Mgr. Miroslava Dohnalová a Ing. Zbyněk Dohnal. Tyto kurzy jsou pod záštitou Masarykovy univerzity, v rámci projektu Univerzita třetího věku.

V našem zařízení se těchto kurzů pravidelně každou středu zúčastňuje 15 uživatelů, kteří si nejdříve poslechnou zajímavou přednášku a pak si zkusí praktickou část "výuky". Ta je vždy hodně zajímavá a pokaždé na jiné téma. Slavnostní předání certifikátů absolventům tohoto kurzu se uskuteční 30. listopadu odpoledne.

U3V3 U3V2 U3V1 U3V

 

VÝLET NA ZÁMEK BUCHLOVICE

23. srpna dopoledne si vyjelo 20 uživatelů spolu s doprovody na výlet na státní Zámek Buchlovice. Zde se zúčastnili prohlídky zámku a parku, navštívili výstavu fuchsií a nakonec se občerstvili v cukrárně poblíž zámku. Výlet na celé dopoledne se vydařil a všichni byli spokojení.

Výlet Buchlovice Výlet Buchlovice 1 Výlet Buchlovice 2 Výlet Buchlovice 3 Výlet Buchlovice 4 Výlet Buchlovice 5

ZÁKLADNÍ KOLO TURNAJE V PÉTANQUE MORAVA CUP 2017 U NÁS

Letos jsme se přihlásili jako pořádající domov jednoho ze základních kol turnajů v pétanque Morava Cup 2017. Těchto turnajů se každoročně naše družstvo účastní a je dobře známé. Losem byla vybrána družstva z Brna a to z Domova pro seniory Podpěrova, Domova pro seniory Foltýnova a Domova pro seniory Koniklecova. 11. srpna od 9.30 hodin ožilo naše pétanquové hřiště na zahradě a svedl se urputný boj o postupové 1. místo. Bohužel se našemu týmu postoupit nepodařilo a umístili se na místě 2., tedy nepostupovém. 1. postupové místo si odvezl tým z Domova pro seniory Podpěrova, Brno.

Pétanque Pétanque 1 Pétanque 2 Pétanque 3 Pétanque 4. DS Podpěrovajpg

DIVADLO

Ochotnický divadelní soubor ze Strážovic nám přišel 4. srpna odehrát v předpremiéře nové nastudování hry "Dívčí válka". A přesto, že všichni herci jsou ochotníci - amatéři, měla divadelní hra velký úspěch. Všichni zúčastnění se dobře bavili a herci si zasloužili obrovský potlesk.

Dívčí válka Dívčí válka 1 Dívčí válka 2 Dívčí válka3 Dívčí válka4

LETNÍ ODPOLEDNE S GRILOVÁNÍM

Velmi oblíbená letní akce, která se v Centru koná každoročně je Letní odpoledne spojené s grilováním, hudbou, zábavou a setkání s rodinou a přáteli. Tento rok se uskutečnilo 19. července od 14.00 hodin. Jako hosté se přijeli podívat zástupci JMK, starosta Kyjova a další. V programu vystoupil mužský pěvecký sbor Paniháj a taneční skupina Babky Žabky.

Letní odpoledne s grilováním Letní odpoledne s grilováním 1 Letní odpoledne s grilováním 2 Letní odpoledne s grilováním 3 Letní odpoledne s grilováním4

 

NÁVŠTĚVA PREMIÉRA ČR Mgr. BOHUSLAVA SOBOTKY

V neděli 16. července navštívil naše Centrum premiér ČR pan Mgr. Bohuslav Sobotka. Hned ve vestibulu ho přivítali naši uživatelé písní. Po prohlídce zařízení se ve společenském sále uskutečnila beseda se zaměstnanci a uživateli, při které pan Sobotka zodpovídal dotazy a poděkoval za práci všem zaměstnancům.

Návštěva p. Sobotky Návštěva p. Sobotky 2 Návštěva p. Sobotky 3 Návštěva p. Sobotky 4

VI. ROČNÍK JARNÍHO TURNAJE V PÉTANQUE S - CENTRUM HODONÍN

Pétanquové družstvo našeho Centra se 8. června zúčastnilo turnaje ve hře pétanque, který pořádalo S - centrum Hodonín. Ze šesti zúčastněných týmů se umístilo na nádherném 3. místě a obhájilo tak roli favoritů v této hře.

Turnaj v pétanque S centrum Hodonín Turnaj v pétanque S centrum Hodonín Turnaj v pétanque S centrum Hodonín Turnaj v pétanque S centrum Hodonín 2

 

NÁVŠTĚVA ZŠ VLKOŠ

V rámci mezigeneračních setkávání a dlouholeté spolupráce se Základní a mateřskou školou ve Vlkoši nás pan ředitel pozval na soutěž "ZŠ Vlkoš má talent". Na tuto akci jsme dorazili již potřetí. A bylo se opravdu opět na co koukat a obdivovat nápaditost a talent vystupujících žáků. Do poroty z řad uživatelů zasedl pan Karel Selucký, předsedkyní poroty se stala paní Hana Chytilová, zástupkyně paní ředitelky. Stupně vítězů jsou pouze tři, ale pro nás všechny jsou vítězové všichni žáci, kteří se svým talentem vystoupili.

ZŠ Vlkoš má talent ZŠ Vlkoš má talent 2 ZŠ Vlkoš má talent 3

 

BAREVNÝ TÝDEN

V týdnu od 15. května do 19. května 2017 proběhla v našem zařízení akce s názvem "Barevný týden". Úkolem všech zúčastněných bylo, obléknout se každý den do předem určených barev a sladit i různé doplňky. Každý den ráno, při snídani, počítaly aktivizační pracovnice počet kusů oblečení/doplňků a v pátek vyhlásily vítěze z každého patra. Celý týden zářilo naše Centrum barvami a proto si tuto akci určitě brzy zopakujeme.

Barevný týden Barevný týden 2 Barevný týden 3 Barevný týden 4 Barevný týden 5 Barevný týden 6

TANEČNÍ DOPOLEDNE

V rámci pohybových aktivit jsme zařadili do pravidelných měsíčních akcí taneční terapii. Každý měsíc se pravidelně scházíme ve společenském sále a "tančíme jako o život". Aktivizační pracovnice vždy vymyslí v jakém rytmu se bude tančit a terapií provází. Už jsme tančili v rytmu salsy, polky, valčíku, tanga, rockenrolu a známých českých písní 50. a 60. let.

   TD v rytmu 50. a 60. let 2 TD v rytmu 50. a 60. let 3 TD v rytmu polky a valčíku TD v rytmu polky a valčíku 2 TD v rytmu rockenrolu  TD v rytmu rockenrolu 2 TD v rytmu salsy TD v rytmu známých českých melodiií TD v rytmu známých českých melodií TD v rytmu známých českých melodií 2

 

SLET ČARODĚJNIC

Na poslední dubnový den připadá slet nebo chcete-li pálení čarodějnic. U nás se v Centru čarodějnice slétly už 28. dubna,aby mohly uvařit čarovný lektvar dlouhověkosti a pasovat do svých řad "chamraď čarodějnickou". Jak už je snad zvykem, museli jsme tuto akci přesunout kvůli nepříznivému počasí do společenského sálu. Ale ani to nezabránilo desítce čarodějnic předvést své dokonalé letecké schopnosti, rozdat čertovské špekáčky a pobavit všechny zúčastněné. Slet se povedl, nikdo nepřistál na hranici a tak se příští rok můžeme proletět znova.

 

Slet čarodějnic Slet čarodějnic 2 Slet čarodějnic 3 Slet čarodějnic 4 Slet čarodějnic 5 Slet čarodějnic 6 Slet čarodějnic 7

 

VELIKONOCE

Snažíme se dodržovat tradice a tak jsme 13.dubna na Zelený čtvrtek, kdy "odlétají zvony do Říma", ohlašovali poledne a odpoledne s pomocí hrkaček a klepačů. Při této připomínce tradice se u všech setkáváme s úsměvem na rtech a vzpomínkou na bezstarostné dětství.

Velikonoce 2017 Velikonoce 2017 2 Velikonoce 2017 3 Velikonoce 2017 4 Velikonoce 2017 5

 

OSLAVA MDŽ

Březnovou akcí, která určitě stojí za zmínku, byla oslava MDŽ, která proběhla 10. března. Našim ženám přišel vystoupit dětský národopisný soubor Kyjovánek. Pan Bystřický, jako zástupce mužů/uživatelů, popřál zúčastněným ženám básní a paní ředitelka Mgr. Ladislava Brančíková s panem Dubským a panem Bernatíkem předali každé ženě tulipán a přání od nás všech v Centru.

Oslava MDŽ Oslava MDŽ 2 Oslava MDŽ 3 Oslava MDŽ 4 Oslava MDŽ 5

FAŠAŇK

A je tu 40 dní do Velikonoc a s tím spojený "Ostatkový průvod masek" neboli Fašaňk. Tentokrát nám 28. února chodby a pokoje Centra brázdily postavy mnicha, kostlivce, Karkulky, včelky, zajíce, zdravotní sestřičky, dvou klaunů a Marfuša s Nastěnkou. Při zpívání a smíchu rozdávaly masky boží milosti.

Fašaňk 2017 Fašaňk 2017 2 Fašaňk 2017 3 Fašaňk 2017 4 

KLOBOUKOVÝ BÁL

S blížícím se obdobím masopustu nastal čas na tradiční bál našeho Centra. Tento rok se uskutečnil 22. února a byl to bál Kloboukový. Každý kdo se zúčastnil si přinesl svůj vlastní nebo půjčený klobouk, do klopy dostal malý klobouček, koupil si tombolu a těšil se na zábavu. Hned v úvodu nás všechny přivítala paní ředitelka Centra Mgr. Ladislava Brančíková. Po té zatančila taneční skupina Babky Žabky své předtančení - kankán. K tanci a poslechu zahrál pan František Slováček.

Kloboukový bál Kloboukový bál 2 Kloboukový bál 4 Kloboukový bál 5 Kloboukový bál 6    

NOVOROČNÍ KONCERT - ZPĚVULENKY

20. ledna 2017 v 16.00 hodin nám ve společenském sále zazpíval ženský pěvecký sbor Zpěvulenky z Čeložnic. Zpěvačky si pro nás připravily písně z Kancionálu, které pro naše uživatele nebyly žádnou neznámou a mnoho z nich se ke zpěvu přidalo. Toto vystoupení bylo nezvyklé a moc hezké.

Zpěvulenky z Čeložnic

 

UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU

V úterý 22. listopadu 2016 proběhlo v rámci Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity Brno slavnostní ukončení kurzu Duševní hygiena v seniorském věku, který byl realizován ve spolupráci s Krajským úřadem Jihomoravského kraje. Slavnostní událost proběhla za přítomnosti prorektorky MU prof. JUDr. Naděždy Rozehnalové, CSc., z jejíž rukou obdrželo 14 absolventů evidenční list o absalvování kurzu U3V a MU Brno.Dalšími významnými hosty byl náměstek hejtmana Krajského úřadu JMK Mgr. Marek Šlapal, vedoucí odboru sociálních věcí Mgr. Martin Petřík, lektorka Mgr. Veronika Šléglová, zástupkyně MU Brno Ing. Bc. Barbora Hašková a emeritní ředitel Ing. Jan Letocha.

 U3V 1 U3V 2 U3V 3 U3V 4 U3V 5

 

MORAVA CUP ZLÍN 2016

Vítězná družstva krajských kol turnaje v pétanque z celé Moravy se 18. srpna 2016 utkala o titul vítěze Morava Cupu 2016 ve Zlíně na burešovských hřištích. Sportovní boj začal slavnostním zahájením. Náš tým uživatelů reprezentoval kraj Jihomoravský a po základních kolech, kdy se umístil vždy na 1. místě skončil na krásném pátém místě. Všem uživatelům děkujeme za vzornou reprezentaci našeho zařízení.

Morava Cup Zlín 18. 8. 2016 1 Morava Cup Zlín 18. 8. 2016 2 Morava Cup Zlín 18. 8. 2016 3 Morava Cup Zlín 18. 8. 2016 4 Morava Cup Zlín 18. 8. 2016 5

 

TANEČNÍ DOPOLEDNE V RYTMU SALSY

Ve středu 14. září 2016 zpříjemnily aktivizační pracovnice uživatelům dopoledne, kdy si společně s uživateli zatančili v rytmu salsy. Většina uživatelů se do tance zapojila, ať už aktivně či jen pohupováním těla. Odměnou byly usměvavé tváře a dobrá nálada.

Dopoledne v rytmu salsy 14. 9. 2016 1 Dopoledne v rytmu salsy 14. 9. 2016 2 Dopoledne v rytmu salsy 14. 9. 2016 3 Dopoledne v rytmu salsy 14. 9. 2016 4 Dopoledne v rytmu salsy 14. 9. 2016 5

 

LETNÍ NOC VE STYLU COUNTRY

V pátek 1. července 2016 se v našem zařízení konala Letní noc, tentokrát v duchu country. K tanci a poslechu zahrála country skupina Savana, vystoupily Babky Žabky se svým kankánem a nezapomněly překvapit pracovnice úseku sociální práce a aktivizace s country tancem. Již tradičně se podávaly grilované speciality a další laskominy. Uživatelé odcházeli s úsměvem na tváři.

Country odpoledne 1. 8. 2016 1 Country odpoledne 1. 8. 2016 4 Country odpoledne 1. 8. 2016 2 Country odpoledne 1. 8. 2016 5 Country odpoledne 1. 8. 2016 3 

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Dnem otevřených dveří si ve středu 20. dubna 2016 připomnělo naše zařízení 55 let od svého vzniku. Program a následné prohlídky zahájil ředitel Ing. Jan Letocha. Vystoupil pěvecký sbor centra, zaměstnankyně s uživatelkami při tanci na vozíčcích a také taneční skupina Babky žabky. Veřejnost i pozvaní hosté se dozvěděli o historii zařízení, o tom, jak se u nás nyní žije a také to, jaké plány má zařízení do budoucna. K poslechu, ale i tanci hrála hudecká muzika s primášem Petrem Petrů z Kyjova.

Mezi pozvanými hosty nechyběl hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek, starosta města Kyjova Mgr. František Lukl, MPA, bývalá ředitelka centra paní Věra Houšťová, ředitelka Nemocnice Kyjov Mgr. Danuše Křiváková, ředitelé dalších zařízení z Jihomoravského kraje, starostové okolních obcí a mnoho dalších.

Den otevřených dveří 1 20. 4. 2016 Den otevřených dveří 2 20. 4. 2016 Den otevřených dveří 3 20. 4. 2016 Den otevřených dveří 4 20. 4. 2016 Den otevřených dveří 5 20. 4. 2016

 

NÁMOŘNICKÝ BÁL

Ve středu 30. března 2016 se v našem zařízení konal každoroční bál, tentokrát to byl bál v námořnickém duchu. K tanci a poslechu zahrál pan Fanoš Slováček ze Strážovic a nechyběla ani oblíbená tombola. Bylo to příjemně strávené odpoledne plné tance, písní, výher a dobré nálady.

Námořnický bál 30. 3. 2016 1 Námořnický bál 30. 3. 2016 2 Námořnický bál 30. 3. 2016 3 Námořnický bál 30. 3. 2016 4

 

OSLAVA MDŽ

V pondělí 8. března jsme společně s našimi uživatelkami oslavili svátek MDŽ. K dobré náladě je přišel svým vystoupením potěšit dětský národopisný soubor Vřesovjánek. Každá žena si kromě dobré nálady odnesla také malou květinu.

oslava MDŽ 8. 3. 2016 1 oslava MDŽ 8. 3. 2016 2 oslava MDŽ 8. 3. 2016 3

 

AZ KVÍZ

Trénování paměti a s tím spojené aktivity postupují v našem zařízení na žebříčku popularity stále výše, proto jsme 24. února 2016 uspořádali populární AZ kvíz. Obyvatelé se přišli pobavit a oživit své znalosti a jako vždy nezklamali.

AZ kvíz 033 AZ kvíz 037 AZ kvíz 063

 

FAŠAŇK

Do seznamu oblíbených akcí můžeme zařadit fašaňkový průvod masek, který se letos konal 9. února. Zaměstnanci se převlekli do masek a vyrazili mezi naše uživatele za doprovodu housliček, bubínků a zpěvu "Pod šable, pod šable.....". Sladkou odměnou byly milosti, které průvod rozdával.

Fašaňk 9. 2. 2016 1 Fašaňk 9. 2. 2016 2 Fašaňk 9. 2. 2016 3 Fašaňk 9. 2. 2016

 

TŘÍKRÁLOVÁ POCHŮZKA

Ve středu 6. ledna 2016 vyšli naším centrem Tři králové. V krásných kostýmech byli oblečeni uživatelé centra a spolu s pracovníky navštěvovali své spolubydlící a popřáli všem do nového roku vše dobré a hlavně pevné zdraví.

 Tříkrálová pochůzka    6. 1. 2016 Tříkrálová pochůzka  6. 1. 2016 Tříkrálová pochůzka   6. 1. 2016 Tříkrálová pochůzka 6. 1. 2016

 

ADVENTNÍ KONCERTY

V adventním čase proběhly v našem zařízení adventní koncerty. Prvním adventním koncertem bylo vystoupení mužského pěveckého sboru z Archlebova. V pořadí 2. adventním koncertem vystoupila CM Varmuži. S krásným programem plných známých koled vystupující navodili krásnou vánoční atmosféru, dalším, v pořadí třetím byl adventní koncert na kterém vystoupil sbor Carmina Vocum. Adventní období završila již tradiční vánoční besídka.

Mužský sbor z Archlebova 3. 12. 2015 CM Varmuži 7. 12. 2015 Carmina Vocum 15. 12. 2015

 

LAMPIONOVÝ PRŮVOD

Ve středu 18. listopadu uspořádaly aktivizační pracovnice pro uživatele Lampionový průvod. Uživatelé se společně prošli po zahradě centra a na závěr si za doprovodu kytary zazpívali.

Lampionový průvod 18.11.2015 015 Lampionový průvod 18.11.2015 027 Lampionový průvod 18.11.2015 032

 

BAREVNÝ TÝDEN

V měsíci říjnu se v našem zařízení uskutečnil "Barevný týden". Uživatelé spolu s pracovníky celý týden chodili barevně oblečení. V pondělí se oděli do barvy žluté, v úterý do modré, ve středu do zelené, ve čtvrtek do červené a na závěr pracovního týdne do barvy fialové. Všichni společně jsme si prožili povedeně veselý týden.

Barevný týden   žlutá 19. 10. 2015Barevný týden   modrá 20. 10. 2015Barevný týden   zelená 21. 10. 2015Barevný týden   červená 22. 10. 2015Barevný týden   fialová 23. 10. 2015Barevný týden

 

LETNÍ NOC S GRILOVÁNÍM

V pátek 7. srpna 2015 se v 15 hod. uskutečnila již tradiční a velmi oblíbená Letní noc s grilováním. O dobrou náladu se postaral p. Slováček ze Strážovic a Hodonínské mažoretky. Těšili jsme se z příjemně stráveného odpoledne.

Letni noc s grilovanim 1 Letni noc s grilovanim 2 Letni noc s grilovanim 3 Letni noc s grilovanim 4

 

TÁBORÁK S KYTAROU

Při vzpomínkách na mladá léta jsme se rozhodli, že uspořádáme v pátek 10. července 2015 ,,Posezení u táboráku s kytarou“. Na úvod se nám se svým vystoupením předvedly "Babky žabky" a poté k dobré náladě zahráli a zazpívali přátelé z Krnova na kytary. Nálada byla veselá a do zpěvu se zapojili všichni zúčastnění. 

Táborák s kytarou 10.7.2015 006 Táborák s kytarou 10.7.2015 027 Táborák s kytarou 10.7.2015 036 Táborák s kytarou 10.7.2015 046

 

 

ŽÁCI ZŠ VLKOŠ MAJÍ TALENT

V rámci propojování mezigeneračních vztahů již delší dobu spolupracujeme se žáky a jejich pedagogy za ZŠ Vlkoš. kteří pravidelně navštěvují naše zařízení. Již podruhé jsme byli od žáků pozváni také k nim do školy na hudební a taneční soutěž Žáci ZŠ Vlkoš mají talent, která se konala 7. května 2015. Společně jsme strávili příjemné dopoledne.

ZŠ Vlkoš má talent 2015 009 ZŠ Vlkoš má talent 2015 056 ZŠ Vlkoš má talent 2015 059 ZŠ Vlkoš má talent 2015 063

 

APRÍLOVÁ VESELICE

V měsíci dubnu si příroda s počasím pohrává, jak se jí líbí, proto jsme se rozhodli podle něj nazvat taneční zábavu, kde je vše dovoleno. Ve středu 29. dubna 2015 jsme se sešli ve společenském sále zařízení na "Aprílové veselici". K tanci a poslechu nám zahrál p. František Slováček, vystoupili žáci ze ZŠ Vlkoš a svým malým tanečním vystoupením nás potěšili naši uživatelé na vozíčcích v doprovodu pracovnic zařízení.

Aprílová veselice 050 Aprílová veselice 055 Aprílová veselice 065 Aprílová veselice 088 Aprílová veselice 098

 

PĚVECKÝ SOUBOR TRAGAČNICE

S veselou náladou a veselými písničkami k nám ve čtvrtek 16. dubna 2015 zavítal soubor "Tragačnice", který svým vystoupením potěšil nejedno srdce.

Pěvecký sbor ,,Tragačnice´´ 16. 4. 2015 005 Pěvecký sbor ,,Tragačnice´´ 16. 4. 2015 016 Pěvecký sbor ,,Tragačnice´´ 16. 4. 2015 022

 

VELIKONOČNÍ "HRKÁNÍ"

K pradávným předvelikonočním zvykům patří "Velikonoční hrkání", kdy kostelní zvony, které ohlašují čas, odlétnou do Říma. I my jsme nezapomněli na tuto tradici a naše pracovnice přinesly tragačě, řehtačky a klepače se kterými naši senioři vyšli po celém zařízení, aby ohlásili čas ranní a polední.

velikonoční hrkání 006 velikonoční hrkání 016 velikonoční hrkání 018

 

NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY V KYJOVĚ

V rámci měsíce knihy jsme s našimi uživateli navštívili Městskou knihovnu v Kyjově. Po malé besedě v čítárně, kterou si pro nás připravila paní ředitelka Ing. Marie Ježková jsme si prohlédli zbylé prostory knihovny. Bylo to příjemně strávené dopoledne.

Knihovna Kyjov 004 Knihovna Kyjov 008 Knihovna Kyjov 015

  

VÝSTAVA OVOCE A ZELENINY S OCHUTNÁVKOU

Ve čtvrtek 27. listopadu 2014 proběhla v našem zařízení "VÝSTAVA OVOCE A ZELENINY S OCHUTNÁVKOU". Kuchařky připravily pro uživatele 5 jídel, která obsahohovala ovoce nebo zelelninu a úkolem uživatelů bylo vyhodnotit to, které jim nejvíce chutnalo. Jasným vítězem se staly zelné placky neboli zelňáky. Společně jsme zažili gastronomicky příjemné odpoledne.

 

MÁME RÁDI ČR

Ve středu 12. listopadu 2014 proběhlo v našem zařízení vědomostní dopoledne "MÁME RÁDI ČR".

Soutěžily mezi sebou dva týmy a po napínavém utkání skončilo remízou. Bylo to příjemné soutěžně strávené dopoledne.

MÁME RÁDI ČR 005 MÁME RÁDI ČR 007

 

MÓDNÍ PŘEHLÍDKA

Ve čtvrtek 30. října 2014 proběhla v našem zařízení MÓDNÍ PŘEHLÍDKA.

V roli modelek vystoupily uživatelky našeho centra s doprovodem z řad zaměstnanců.

Těšili jsme se z prožití příjemného odpoledne.

017 módní přehlídka 029 módní přehlídka 036 módní přehlídka 054 módní přehlídka 090 módní přehlídka
  

 

Hudební odpoledne

19.9. 2014 nám k tanci a poslechu zahrál taneční orchestr PATRIOT pod vedením p. Františka Třísky. Akce se konala v zahradě našeho centra a díky slunečnému počasí se vydařila. S chutí si zazpívali nejen uživatelé, ale také personál. Bylo to příjemně strávené odpoledne.

TTO-PATRIOT 002  TTO-PATRIOT 015

 

Keramická dílna

Na jaře letošního roku bylo naše zařízení, Centrum služeb pro seniory Kyjov, zařazeno do programu veřejné sbírky, kterou vyhlásila společnost Sodexo Benefity. Tento projekt s názvem ,,Plníme přání seniorům" si dal za úkol nashromáždit finanční částku pro splnění přání zařízením pečující o seniory nebo přímo jednotlivým seniorům. Navíc bylo nutné vybrat jen polovinu požadované částky a zbytek dodal samotný organizátor akce společnost Sodexo Benefity.

Rádi bychom se s vámi podělili o radostnou zprávu. Podařilo se vybrat dostatek peněz i pro naše přání - keramickou pec. A tak se v našem zařízení zbudovala keramická dílna, které vévodí zmiňovaná sbrusu nová pec.

Poděkování patří všem, kteří jste přispěli finanční částkou a pomohli tak splnit naše přání. Velký dík také patří společnosti Sodexo Benefity, která je autorem nápadu a doplatila rovnou polovinu přání.

Keramická dílna.jpg Keramická dílna 1.jpg Keramická dílna 2.jpg Keramická koule Keramické koule Keramika

 

E-mailové adresy

Uživatelé mají možnost využívat počítač s přístupem k internetu, se kterým jim budou zaměstnanci pomáhat.


Vážení příbuzní a známí našich uživatelů,

Uživatelé mají možnost využívat počítač s přístupem k internetu, se kterým jim budou zaměstnanci pomáhat, obracíme se na Vás s prosbou o spolupráci. Naši uživatelé budou mít nově možnost s Vámi telefonovat zcela zdarma např. přes Skype a nebo si můžete spolu psát přes e-maily, případně posílat fotografie.

Proto Vás chceme požádat o vyplnění Vašich e-mailových adres či Skype na lístečky, které mají naši uživatelé na pokojích a při odchodu je vhodili do schránek u výtahu na každém podlaží. Případně nám je můžete zaslat elektronicky na naše e-mailové adresy uvedené v kontaktech - sociální pracovnice.

Moc děkujeme a věříme, že i tato možnost Vám ulehčí kontakt s Vašimi příbuznými či známými u nás v zařízení.
 

 
jmkbar eu regrada apsscr

Copyright © 2015

Centrum služeb pro seniory Kyjov, p. o. Strážovská 1095 

697 01 Kyjov

Webmaster and Designed by Webdesign Inergo.